Fundacja Udaru Mózgu
23 października - Światowy Dzień Udaru Mózgu
Ewa, manager 32 lata
Pewnego dnia w pracy zauważyłam, że szefowa, straciła równowagę. Nie upadła, ale nie mogła samodzielnie dojść do swojego pokoju. Próbowała powiedzieć mi, co się dzieje, ale z jej ust wydobywał się całkowicie niezrozumiały bełkot.
CZYTAJ CAŁOŚĆ
Jan, emeryt 62 lata
Pewnego słonecznego, letniego dnia byliśmy z meżem na naszej podmiejskiej działce.W pewnym momencie mąż poczuł bardzo silny ból głowy i drętwienie lewej ręki. Nie wiedzieliśmy, co się dzieje.
CZYTAJ CAŁOŚĆ
Marek, stolarz 46 lat
Gdyby nie finansowa pomoc rodziców i teściów zostałbym całkowicie bez rehabilitacji. Próbowałem nawet jeszcze raz starać się o rehabilitację szpitalną, ale są ponad roczne terminy oczekiwania.
CZYTAJ CAŁOŚĆ
Liczy sie Czas

Liczy się czas

Kampania społeczna „ Liczy się Czas!“ będzie realizowana w związku z obchodzonym 29 października, Światowym Dniem Udaru Mózgu. Czas trwania kampanii na terenie naszego kraju to październik i listopad 2013.

Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi jak ważny jest czas w rozpoznaniu objawów udaru mózgu, wdrożeniu nowoczesnego leczenia oraz odpowiedniej rehabilitacji.

rlr.png

Tylko odpowiednio szybka i kompleksowa reakcja na fakt wystąpienia udaru mózgu może pomóc pacjentom po udarze odzyskać sprawność i przywrócić utraconą jakość życia.

Głównymi narzędziami wykorzystywanymi w ramach kampanii będą:
strona internetowa www.liczysieczas.com, plakaty, bilbordy oraz spoty informacyjne zamieszczane w internecie. W Warszawie, Poznaniu i Krakowie pojawią się Busy Udarowe w których będzie można przeprowadzić podstawowe badania kontrolne oraz uzyskać szereg informacji na temat udaru mózgu Pod koniec października odbędzie się konferencja prasowa podsumowująca pierwszą część kampanii. W trakcie trwania kampanii odbędzie się IV Łódzkie Forum Udarowe. Jest to wydarzenie, które gromadzi osoby związane z problematyką udaru mózgu (między innymi lekarzy, fizjoterapeutów, organizatorów i administratorów ochrony zdrowia i decydentów) z całego kraju.

termin wydarzeń:

Mobilny Udarowy Punkt Informacyjny

8.10.2103 – od godziny 10:00 do 14:30 w Warszawie na ul. Krakowskie Przedmieście 64 (obok Domu Polonii i Kościoła Św. Anny) czynny będzie mobilny udarowy punkt edukacyjny

W kolejnych dniach udarowy punkt edukacyjny pojawi się w Krakowie i Poznaniu.
9 października (w środę) od godziny 10:00 do 14:30 będzie działał na Placu Historycznym przed Galerią Kazimierz w Krakowie.

mupi.png

10 października (czwartek) od 10:00 do 14:30 punkt edukacyjny zagości na placu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W programie

  • bezpłatne badania i konsultacje lekarskie prowadzone pod kątem profilaktyki udaru mózgu w specjalnie zaadoptowanym na ten cel mobilnym gabinecie
  • mini-kino edukacyjne
  • działania animacyjne i informacyjne

Akcja trwać będzie 4,5 godziny czyli dokładnie tyle ile maksymalnie upłynąć może od wystąpienia pierwszych objawów udaru niedokrwiennego do rozpoczęcia terapii mogącej uratować życie chorego.

Konferencja prasowa

23.10.2013 - Konferencja odbędzie się 23 października br. (środa) o godz. 11:0 w restauracji Villa Foksal, ul. Foksal 3/5, Warszawa.

Mówcy:

prof. dr hab. n. med. Anna Członkowska – Przewodnicząca Sekcji Chorób Naczyniowych Mózgu Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Kierownik II Kliniki Neurologicznej IPiN
Udar mózgu – dlaczego liczy się czas?

dr n. med. Katarzyna Połatyńska – Klinika Neurologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi
Inny udar – udar mózgu i choroby naczyniowe mózgu u dzieci

Małgorzata Chrobak
Udar mózgu z perspektywy młodego pacjenta


Adam Siger – Fundacja Udaru Mózgu
Akcja edukacyjna „Liczy się czas”

ZAPROSZENIE_KONFERENCJA.jpg

IV Łódzkie Forum Udarowe

26.10.2103– IV Łódzkie Forum Udarowe - wydarzenie, które gromadzi osoby związane z problematyką udaru mózgu (między innymi lekarzy, fizjoterapeutów, organizatorów i administratorów ochrony zdrowia i decydentów) z całego kraju.

Kampania Outdoorowa

01.11.2103 – 31.11.2103
W listopadzie kampania wychodzi na zewnątrz. 36 wielkoformatowych plakatów zawiśnie w 12 największych miastach Polski (Białystok, Gdańsk , Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław)

lfu.png
  • lsc1.png
  • lsc2.png
  • lsc3.png

Ponadto kampania outdoorowa obejmie mobilne nośniki, oraz citylighty.
Ty też możesz przyłączyć się do naszych działań. Pobierz, wydrukuj i powieś nasz plakat w domu, w pracy. Dzięi Tobie dotrzemy do większej liczby odbiorców. Niech wszyscy dowiedzą się że liczy się czas.